Kopaná

Statistika zápasů PKO          14  5 4 5   39:47

 

2000       FC Soběšín : PKO                    8 : 1

2001       FC Soběšín : PKO                    4 : 2

2002       FC Soběšín : PKO                    5 : 2

2003       PKO : FC Alpa Cerhenice          1 : 0

                FC Soběšín : PKO                    1 : 5

                FC Alpa Cerhenice : PKO          4 : 5

2004       PKO : FC Alpa Cerhenice          3 : 3

                FC Soběšín : PKO                    3 : 4

                FC Alpa Cerhenice : PKO          4 : 2

2005       PKO : FC Alpa Cerhenice          4 : 4

                FC Soběšín : PKO                    3 : 5

                FC Alpa Cerhenice : PKO          3 : 3

2006       NYK team : PKO                     0 : 0

                FC Soběšín : PKO                    5 : 2

 


FC Soběšín : PKO     8 : 1   (2 : 0)                                fotogalerie          (5. srpna 2000 Soběšín)                      nahoru

Tým PKO nastoupil ke svému prvnímu mači v historii s nevyzkoušenou sestavou a jen v teniskách, což mu na namoklém hřišti dělalo evidentně potíže. Do poločasu však nebylo vůbec o ničem rozhodnuto. Úsilí týmu nerozložila ani Jouskova excelentní trefa do vlastního vinglu (1:0), ale v druhé půli se fyzická kondice definitivně odporoučela, zřejmě směrem k hospodě. Soběšínští útočníci procházeli obranou jako nůž máslem a nebýt vynikajícího brankáře, byl by stav jistě hrozivý. Méďa poté z ojedinělé akce napálil míč do spojnice tyče a břevna, za což se mu Jelen odvděčil vlastním gólem (již 5:0). Za stavu 8:0 se Méďovi podařilo nachytat gólmana na švestkách skákajícím míčem, jenž přeskočil brankáře a zapadl do soupeřovy sítě.

Střelci: Jousek, Jelen, Méďa (nevlastní). Blahopřejeme.

Sestava: Gat, Drn, Budka, Jousek, Méďa, Kelly, Voříšek, Jelen, Ludánek, Ždimera, Bodie, Kocour, půjčený brankář Míra.


FC Soběšín : PKO     4 : 2   (1 : 1)                                fotogalerie          (3. srpna 2001 Soběšín)                      nahoru

Toto utkání sami hráči popsali jako "nervydrásající". Za jejich houževnatého odporu a jen shodou náhod a smůly družstvo PKO podlehlo dnes málo přesvědčivému soupeři. Sestava PKO zažila těžký otřes ještě před zápasem, neboť se omluvilo hned několik hráčů. Naštěstí se podařilo sehnat dvě posily na hostování, a tak mužstvo (letos již v kopačkách) pomýšlelo na slušný výsledek. Zápas byl velice vyrovnaný, o útočné akce a střely na branku se dělily oba týmy rovnocenně. Po dvaceti minutách hry všechno živé v malém vápně přeskočil soběšínský čahoun a přetavil tak rohový kop v první gól (1:0). Poté se ve vyložených šancích ocitli Méďa a Kuba, nic z nich však nevytěžili. V 30. minutě si Méďa narazil na velkém vápně míč a ocitl se zcela sám před brankářem, kterého chladnokrevně obstřelil (1:1).

Po poločase se ráz hry změnil jen lehce. Na hráčích PKO se sice objevila únava, ale byli stále nebezpeční, několik akcí si doslova říkalo o gól. Soběšínští měli více prostoru, zkoušeli kombinovat a dávat si krátké přihrávky, naráželi však na výbornou obranu. Nezbývalo jim tedy než střílet z velké dálky. Ačkoliv nevymysleli kloudnou akci, tyto střely jim přinesly vítězství. V 52. minutě jednu tečoval do protipohybu brankáře Jousek (2:1), za deset minut druhou Méďa (3:1). Aby bylo smůly vrchovatě, z 25 metrů vystřelil na branku, nevěda co s míčem, domácí útočník a balón se k překvapení úplně všech stočil do sítě. V tuto chvíli se zdálo, že se zápas bude vyvíjet jako před rokem, ale obranná řada hrála skvěle a jiné šance za sebe již nepustila. Ve snaze zvrátit nepříznivý stav se tým PKO po získání míče vrhal do útoku, nedokázal však využít ani přečíslení 4 na 2. Pět minut před koncem zápasu na sebe vzal zodpovědnost Ždimera, na hranici šestnáctky si povodil si obránce, podíval se, kde stojí brankář, a nadýchanou střelou pod břevno zavěsil.

Následné penalty skončily smírně 2:2. Střelci: Kocour (ne 1:0), Kelly (ne 2:0), Méďa (ano 2:1), Bodie (ano 2:2), Kuba (ne 2:2).

Střelci: Méďa 2x (1x nevlastní), Jousek, Ždimera (nevlastní).

Sestava: Gat, Budka, Jousek, Méďa, Voříšek, Jelen, Ludánek, Ždimera, Bodie, Kocour, Kelly, Candát (host za Starýho Kocoura), Kuba (host), půjčený brankář Míra.


FC Soběšín : PKO     5 : 2   (1 : 0)                                fotogalerie          (4. srpna 2002 Soběšín)                      nahoru

Tým byl letos sestaven výhradně z Přátel, z vlastních řad vzešel i brankář (Méďa, který kvůli zranění kolene odmítl hrát nohama). Z loňské sestavy nedorazil Gat a Ágnes. Naopak se dostavily před rokem absentující pardubické posily Přeceda a Drn a nováček Mech.

Zápas začal ve svižném tempu, pohledné akce se objevily na obou stranách, bohužel bez gólového efektu. Žádný ze soupeřů nechtěl dát druhému nic zadarmo…až do 20. minuty, kdy z 18 metrů přiletěla nepříjemně zatočená střela, kterou Méďa sice chytil, ale po záhadné manipulaci s míčem v náručí ho hodil do brány (1:0). Oba gólmani bravurně zlikvidovali ještě pár šancí, a tak soběšínští odcházeli do kabin s nejtěsnějším vedením. Deset minut před poločasem se rozzlobilo počasí, začalo drobně pršet, aby se v druhé půli strhl příšerný liják. Kruháci, ve většině nepřivyklí běhat v dešti, snížili aktivitu a přestali plnit své povinnosti typu: hrát fotbal, útočit, bránit, apod. Domácí měli najednou prostoru, o kterém se jim loni ani nesnilo. Lehce procházeli roztříštěnou obranou, stříleli ze všech pozic. V 55. minutě zaklapl obranný skluz dvojice Bodie-Jousek před střelou z vápna příliš pozdě a Bodie lehkou tečí nakoukl do listiny střelců (2:0). Několik přečíslení dvou na jednoho s přihrávkou za obránce do plného běhu se podařilo zadákům v poslední chvíli odvrátit pádem do střely. Po hodině hry nepoučená obrana nezachytila obdobný pas a útočníka zastavila až za cenu faulu v pokutovém území – penalta a 3:0.

Díky neustávajícímu dešti si v těchto okamžicích brankáři museli lehat do kaluží a celé hřiště bylo velmi podmáčené. Hostům se podařilo vymanit z tlaku, oklepali se a po dlouhých minutách zase přešli přes půlicí čáru. Útočně laděné duo Přeceda-Drn nadělalo z obránců sněhuláky, Přeceda ještě blafákem obešel brankáře, poslal míč do opuštěné klece a odběhl oslavit gól k rohovému praporku. Zatímco mu hosté gratulovali, soběšínští lovili balón z kaluže před brankou, kam však míč nedoplaval. Skóre se měnilo až o pár minut déle, bohužel na druhé straně, kdy se po rohovém kopu míč ve vápně odrážel mezi hráči tak douho, až toto „báčko“ útočníci ukončili ranou ze dvou metrů (4:0). Na chlup stejnou šanci poté zmařil Jelen, jenž na brankové čáře zastoupil Méďu tím nejcennějším, co má. V 75. min. pardubicko-ždírnická dvojka rozebrala obranný val krátkými přihrávkami, aby tentokrát akci zakončoval Drn přesnou ranou podél brankáře (4:1). Domácí kontrovali krásnou střelou na vzdálenější tyč (5:1), ale poslední slovo měli Přátelé. Několikrát zmiňovaná dvojice opět rozehrála ťukec, před brankou se objevil Přeceda, ale váhal, až prováhal okamžik, jak gólmana zostudit nejvíce. U brankové čáry se tedy otočil, nasadil jesličky dvěma obráncům, vrátil na desítku Drnovi, a ten placírkou ukončil na 5:2.

Střelci: Méďa, Bodie, Drn (2x nevlastní).

Sestava: Drn, Budka, Jousek, Méďa, Voříšek, Jelen, Ludánek, Bodie, Kocour, Kelly, Soused, Mech, Přeceda.


PKO : FC Alpa Cerhenice     1 : 0   (1 : 0)                     fotogalerie          (31. května 2003 Pňov-Předhrádí)       nahoru

Byl to pohádkový zápas. Výšková i váhová převaha byla na straně hostů, PKO se ale sešlo v zatím technicky nejsilnější sestavě, co měla doposud k dispozici. A to také díky dvěma hostujícím hráčům, Joe s námi ale už rok pravidelně trénoval. Hlad po prvním vítězství byl opravdu veliký.

Hned od úvodního hvizdu bylo zřetelné, že domácí jsou lepší. Velmi snadno si vypracovávali slibné pozice a všichni přítomní (hráči, novináři i fanoušci) očekávali první gól. Ten však i přes požehnané množství tutových šancí dlouho nepadl. V přestřelce na jednu bránu Soused orazítkoval tyč a Méďa pravidelně strašil domácího brankáře dalekonosnými ranami. Výborně doplňující se dvojice Přeceda-Méďa byla největší hrozbou pro statickou obranu Alpy, z druhé vlny je doplňovali Radis a Mech, všechny střely však jen o centimetry míjely branku nebo je gólman se štěstím likvidoval. Od 20. minuty se začali osmělovat i cerheničtí a do poločasu podnikli několik rychlých výpadů do útočením namlsané obrany PKO, hlavně po její levé straně. Ve třech akcích nechali vyniknout brankáře, PKO mu za bravurně zneškodněné šance musí skutečně děkovat. Překonán byl pouze jedinkrát, avšak za vteřinu dvanáct zatáhl za záchrannou brzdu Jousek, který snad poprvé v životě netrefil z vyložené šance vlastní prázdnou bránu :). Necelých deset minut před půlí se narodil nový Maradona. Přeceda zachytil míč u levého rohového praporku a přesně ho posadil na boží ruku ideálně stojícího Méďi. Kromě střelce toto v přeplněném velkém vápně nikdo nezpozoroval, Méďa se však oproti známějšímu argentinskému kolegovi rozhodčímu přiznal :), byť branka byla již uznána. O gól do šatny se kuriózním způsobem postaral Mech. Ve velkém čtverci špatně trefil míč, který po šílené minele brankáře (právem srovnatelné s Méďovou loňskou) skončil v síti.

Tento gól se nakonec ukázal být tím vítězným. O poločase totiž hosté posílili o dva nové velmi dobře technicky i rychlostně vybavené hráče a skvělého gólmana (původní brankář druhou půli soudcoval, za což měl dostat tři piva, dostal je ale za gól :), přeskupili řady a obraz hry se náhle otočil. PKO na vyztuženou útočnou lajnu Cerhenic nemohlo nasadit účinnější bránění, neboť nezměnilo taktiku hromadného přechodu do útoku, a tak s drtivou pravidelností zakoušelo přečíslení 3 na 2 nebo 4 na 3. Jen díky neschopnosti přihrát si do běhu, se Cerhenice dostaly do "pouhých" pěti stoprocentních šancí, je naprostý zázrak, že z nich nic nevytěžily. Na druhé straně skvěle lapil Přecedovi gólman hostů pěknou střelu k tyči, návdavkem nastřelil tentýž hráč ještě jednou brankovou konstrukci. Nejtěsnější vítězství v krásném zápase, který mohl klidně skončit 5:5, zůstalo nakonec v rukou domácích.

Přehled závěrečných penalt: neproměnili - Budka, Méďa, Soused, Czížek, proměnili - Jousek, Kelly, Ludánek, Radis, nekopali - Přeceda, (časem zjistím jak - Voříšek, Mech, Joe, Jarda)

Střelci: Mech (nevlastní), Méďa (jihoamericky).

Sestava: Budka, Jousek, Méďa, Voříšek, Ludánek, Kelly, Radis, Soused, Mech, Přeceda, Joe (tehdy ještě host), Czížek (tehdy ještě host), půjčený brankář Jarda.


FC Soběšín : PKO     1 : 5   (0 : 3)                                fotogalerie          (3. srpna 2003 Soběšín)                      nahoru

A je to doma! Hlavní bašta byla dobyta fotbalovou krásou, precizním výkonem a větší touhou po vítězství. Všichni hráči na něm mají lví podíl. PKO bylo celý zápas lepším týmem, hráči jezdili jak motorové myši a nechali na hřišti vše.  JE TO NAŠE! Hlavně ten sud, který nám před zápasem pan Prezident slíbil :).

V Soběšíně si počasí s PKO pohrává. Loni "chcalo a chcalo" a letos bylo 34°C ve stínu. Jenže kde by se na hřišti vzal stín. Hned od začátku utkání sevřeli hosté protihráče na jejich polovině a nenechali je vydechnout. V minulých zápasech tolik postrádané fotbalové okamžiky předčily úpornou snahu domácích vymanit se tlaku. Mnohokráte visel gól ve vzduchu a po deseti minutách hry skutečně padl. Drn ve velkém vápně převzal přihrávku a tvrdou střelou po zemi nedal brankáři šanci. Tentýž střelec vsítil o chvíli později nádherný druhý gól - Přeceda zahrával stříleným centrem rohový kop, Drn na malém vápně předběhl všechny obránce a v běhu jen postavil míči hlavu do cesty. Úžasný okamžik a stav 0:2. Rozehráli se i domácí a jak už je u PKO zvykem, nechávali se přečíslit. Přesto se vlastní snahou soběšínští dostali do jediné tutové šance, kterou však brankář kryl. Nejblíže brance byli poprvé, když Czížek nepřesně odhadl míč, ten mu proklouzl pod tělem, ale jakýmsi zázrakem se vytočil těsně vedle šibenice. Podruhé, když při rohovém kopu Jelen kryjící tyčku promáchl míč. Třetí gól v domácí síti zaznamenal Méďa, jenž z místa jako při první brance opět obstřelil gólmana, pouze z druhé strany (0:3).

V druhé půli domácí začali experimentovat se sestavou, nasadily dva velmi mladé hráče, kteří neměli dělat hostující obraně problémy. Bohužel ta si ho vytvořila sama, když minely nakupili v pořadí Bodie, Czížek, Jelen a ani natřikráte neodkopnutý míč na malém čtverci bez větších problémů poslal jeden z mladých útočníků do sítě. Domácí obrana však hořela víc - pod tlakem PKO. Kolikrát šel Přeceda sám na brankáře, ale on ty jesle ne a ne trefit :). Další krásný moment zařídil Méďa, když se z 35 metrů pokusil lobovat brankáře a ten jen s velkou námahou konečky prstů odvrátil domácí od pohromy. Pouze na chvíli. Po nesčetných šancích se Méďa na šestnáctce nerozpakoval a ranou rozvlnil síť počtvrté (1:4). PKO drtilo obranu rychlými výpady po křídlech, hlavně Mech při nich musel zavařit kopačky. Po jednom z těchto pasů Méďa zprava nacentroval Sousedovi a ten v běhu hned z první napálil míč do brány (1:5). Na výsledku už nic nezměnily ani přímé kopy na obou stranách.

Střelci: Drn (2x nevlastní), Méďa (2x nevlastní), Soused (nevlastní).

Sestava: Drn, Budka, Jousek, Méďa, Voříšek, Jelen, Soused, Ludánek (pomezní), Bodie, Kocour, Radis, Mech, Přeceda, brankář Czížek (tehdy ještě host).


FC Alpa Cerhenice : PKO     4 : 5   (2 : 3)                    fotogalerie          (28. září 2003 Cerhenice)                    nahoru

Večer před zápasem se PKO sešlo zneškodnit sud piva za vítězství v předešlém utkání v Soběšíně. Podařilo se, ale následky byly strašlivé :). Z utkání se vyklubal dokonalý nervák, bohatý na góly, na mžitky před očima a málo vídanou houpačku se skórem.

Hosté raději začali zápas s velmi opatrnými pohyby, i přesto si vytvořili převahu. Méďa ranou z velkého čtverce brzy vstřelil uklidňující první branku. Začátek zápasu byl viditelně poznamenán deliriem předchozího večera, Jousek se ani nestihl dostavit na výkop. Když se opozdilec dostal na plac, hned při prvním střetu se soupeřem ho nešikovně složil v pokutovém území. Nařízenou desítku Alpa zahrála tristně, do středu branky. Po chvilce za hosty zvýšil zvláštním gólem Radis, jeho akci po levé straně nevěnovali pozornost ani hosté ani domácí, tím méně jejich brankář. Když se po půlhodině hry trefil strašnou haluzí i Přeceda (již 0:3), zdálo se být vše jasné. Bohužel náskok si Kruháci prohospodařili sami. Domáci měli (kromě penalty) ještě pár slibných šancí (nutno podotknout, že branku ohrožovali nebezpečněji kruháčtí obránci), góly přeci vstřelili. Na 1:3 snížili po průniku přes levou stranu, míč si našel cestu do sítě mezi tyčí a padajícím brankářem, a na kontaktních 2:3 jemnou tečí smolně snížil Jelen. Pro Jelena tím nebyl smůly konec, pět minut před přestávkou jeho zatejpované koleno nevydrželo ostrý střet a zápas pro něj skončil.

V druhém poločase hosté útočili na branku, u které bylo více krtin, a na přesnosti kombinace to bylo znát. Naopak Alpa na rovince ožila, útočila ve 3-4 hráčích a PKO se jako obvykle spoléhalo na náhodu a dřeváckost soupeře. Tentokrát se jim to ale hrubě nevyplatilo. Jousek na malém vápně nedůrazně kontroloval míč, soupeř ho předskočil a dorážka do kasy pro něj již byla velice snadná (3:3). Za deset minut domácí křídelník doběhl beznadějně ztracený míč, napálil jej nazdařbůh vysoko do vzduchu, jenže míč přeplachtil zkoprnělé obránce až na malé vápno, kde osamocený útočník navíc nádherně trefil balón z voleje (4:3!!!). PKO přestalo hrát na krásu, padlo pár ostřejších slov a začalo rychle kombinovat a vyvíjelo si tlak rychlými výpady po křídlech, což se mu již několikrát osvědčilo. Vyšlo to i tentokrát. Čtvrt hodiny před koncem se zdravě naštval Méďa a ze šestnáctky tvrdou střelou srovnal na 4:4. O pět minut později si Přeceda všiml na vápně osamoceného Drna, dlouhým přesným beckhamovským centrem mu posadil míč na nohu a celou akci Drn zakončil překrásnou nechytatelnou ránou z voleje. Oslavné roztančené léto bylo v tu chvíli zcela na místě. PKO vedlo a opět začalo hrát i pro tribuny...při Přecedově pokusu o nůžky si aktér málem řekl o sanitku. Hosté již své vedení v zápase plném zvratů udrželi...a ani se nedožadovali sudu :)

Střelci: Jelen, Méďa (2x nevlastní), Drn (nevlastní), Radis (nevlastní), Přeceda (nevlastní).

Sestava: Drn, Budka, Jousek, Méďa, Voříšek, Jelen, Soused, Bodie, Radis, Mech, Přeceda, Czížek (tehdy ještě host), brankář Petr (host).


PKO : FC Alpa Cerhenice     3 : 3   (2 : 2)                    fotogalerie          (29. května 2004 Pňov-Předhrádí)        nahoru

"Taktika a chaos" - toť jediné avšak výsostně nebezpečné zbraně obou mužstev :)

Podle předzápasových prognóz měl být domácí tým fotbalově i početně silnější, k jejich překvapení cerheničtí přijeli s patnácti borci a velmi bojovnou náladou. Domácí, jistí si svou technickou převahou, vyrukovali na soupeře s Přecedou pouze na lavičce. Za tuto odvahu je ale Alpa ztrestala hned prvním útokem - obrana zřejmě ještě zahánějící fotbalový zimní spánek nezareagovala na narážečku dvou útočníků a po kolmém vysunutí střelec nezaváhal. Domácí odpověděli několika útoky, nejvíce byl vidět vlevo již hrající Přeceda. Po rychlém zatažení míče po levém křídle přihrál Méďovi, jenž přesným centrem vybídl Bodieho ke skórování. Bodie, který se ocitl úplně sám na malém vápně, neodmítl - 1:1. Neuběhlo ani pět minut, domácí obraně poněkolikáté utekl hrotový útočník. Přestože byl zastaven ještě před velkým čtvercem, napřáhl...a přesně zavěsil pod břevno. Pěkný gól a 1:2. Kruháci se s tímto výsledkem rozhodně nechtěli spokojit a po ose Jousek-Radis-Méďa na tři doteky se poslední zmiňovaný ocitl za šestnáctkou Alpy a skákavou střelou k tyči překvapil brankáře - srovnáno 2:2. O minutu později Méďa neproměnil tutovku, kdy osamocen na malém vápně hlavičkoval těsně nad.

Po změně stran začala být patrná převaha domácích, nastěhovali se na polovinu Alpy, ale ani přes několik slibných průniků na brankáře nevyzráli. Střelecké kopačky po dvaceti minutách nakonec obul Přeceda, když si pohrál s obráncem, a pak v pohodě uklidil míč do branky. Vedení o jeden gól domácí ukolébalo a záloha nepochopitelně polevila. Hosté této mezery mezi hráči dokonale využívali k brejkům a na branku PKO se řítil jeden útok za druhým. Přestože si s nimi obrana s různými obtížemi poradila, přeci jen nechala vyniknout brankáře, který skvostně zlikvidoval samostatný únik. Chybělo pět minut do konce utkání, když Jelen rozehrával kop od branky - míč mu nesedl a perfektně tak přihrál na šestnáctce nehlídaným cerhenickým útočníkům. Stačila jedna předávka a nepovedená střela, která smolně brankáři prošla mezi nohama, a zrodila se zasloužená remíza. V závěrečných třinácti přátelských penaltách domácí zvítězili 4:3.

Střelci: Bodie (nevlastní), Méďa (nevlastní), Přeceda (nevlastní).

Sestava: Jousek, Méďa, Voříšek, Jelen, Bodie, Kocour, Radis, Mech, Upír, Přeceda, Jirka (host), půjčení brankáři Tomáš a Jarda.


FC Soběšín : PKO     3 : 4   (1 : 0)                                fotogalerie          (1. srpna 2004 Soběšín)                      nahoru

Další perla v náhrdelníku vítězných zápasů, dnes si ji však PKO muselo tvrdě zasloužit. Tento zápas bolel. Hlavně díky mnoha netrestaným faulům zezadu.

Ideální počasí na fotbal - průtrž mračen pět minut před zápasem zchladila vzduch pod tropickou třicítku, navlhčila trávu, lehce změklo hřiště. Sebevědomí hostům nechybělo a od začátku převzali iniciativu. Bušili na vrata soběšínské svatyně, přes několik slibných akcí k ní ale nenašli klíč. Domácí, ačkoliv přes rok zřetelně omladili kádr, byli celý první poločas naprosto nevýrazní, přes skvělou obranu se dostali vlastní pílí do kruháckého vápna jen jednou. I to jim stačilo k vedení - dva nezachycení křídelníci si podali míč českou uličkou, aby se z deseti metrů nepřesně trefený balon tak akorát dokutálel do brány. Nejslibnější odpověď si nachystal Ždimera, který ze šestnáctky trefil jen spojnici tyče a břevna.

Po výměně stran a brankářů získala hra spád. Zaprvé soběšínští postavili na hrot vysokého a rychlého borce, který byl při spolupráci s křídly obrovsky nebezpečný a zadruhé se roztrhl pytel s góly. Srovnat na 1:1 se podařilo Méďovi, který si krásně narazil na vápně a ze stejné pozice jako domácí v první půli rozjásal fanoušky hostí. Za pár minut na sebe Přeceda stáhl tři obránce, ti se skluzem v jednom okamžiku sjeli na jeho holeni (což byl sám o sobě trojnásobný faul), jenže míč se odrazil k úplně volnému Ždimerovi, jenž padáčkem ala Poborský poslal hosty do vedení. Neradovali se dlouho. Soběšínští předvedli učebnicový únik na dvě narážečky, krajní obránci (též učebnicově) zaspali a byl z toho gól do prázdné branky (2:2). Za dvě minuty se do kruháckého vápna snesl lehký centr, neatakovaný hráč jemnou hlavičkou uklidil míč přímo do Czížkovi náruče, ale...kulatý nesmysl brankáři vypadl a mezi nohama proklouzl za čáru - 3:2. Následné zápasnické intermezzo Czížka s místním fandou se obešlo bez krveprolití. Kruháci nesložili zbraně...a za dvě vteřiny srovnali :) Méďa přímo z rozehry poslal brankáři dalekonosný pozdrav, který zastavila až domácí síť (3:3)! Pár minut do konce a aby u něčeho důležitého zas nebyl Méďa...Mech ho pasem prohnal až k rohovému praporku, Méďa odtamtud našel na zadní tyči stojícího Přecedu - rána z první, v pádu (tzv. cirkusák), obráncova teč, krátký brankář a málem protržená síť = 3:4. A pak už to jen bolelo...

Střelci: Méďa (2x nevlastní), Ždimera (nevlastní), Přeceda (nevlastní), Czížek.

Sestava: Budka, Jousek, Méďa, Voříšek, Jelen (zraněn-lavička), Soused, Ludánek (pomezní), Ždimera, Bodie, Kocour, Mech, Přeceda, Czížek, Míra (host), půjčený brankář Míra.


FC Alpa Cerhenice : PKO     4 : 2   (2 : 1)                    fotogalerie          (3. října 2004 Cerhenice)                    nahoru

Stalo se zvykem, před zápasy s Alpou se paří. Více než opojení předchozího večera se na hře hostí podílela absence tvořivých hráčů. Domácím ke konečné výhře postačil soustředěný výkon, tlak pětičlenného útoku a málo vídaná střelecká impotence soupeře. Jak říká klasik - Není rána, není brána.

Slunečný podzimní víkend, jako stvořený pro kopanou. Hosté měli menší problém se složením "běhavé" sestavy - dostavili se bez dvou přespolních opor a Méďa se uklidil s chřipkou mezi tyče. Střed hřiště naopak posílil Czížek a Joe, z nečlenů PKO se představil Jirka a dva domácí borci. Od prvních minut byli domácí pány na hřišti a Kruháky viditelně přehrávali. Záložní řadě hostů se nedařilo najít recept na přesnou přihrávku, ve hře dozadu se zdálo, že mají o dva hráče méně než domácí a jsou stále o dva kroky pozadu. Když díky Méďovým reflexivním zásahům přežili dvě tutovky Alpy, založil Czížek protiútok, po křídle vysunul Radka, a ten akci zakončil přesným lobem přes domácího gólmana (0:1). Uklidněné a až lehkovážné hosty však domácí ztrestali po půl hodině hry, když přetažený rohový kop ranou z blízka přeměnili ve vyrovnávací branku. Nadále pak zaměstnávali hostující obranu úniky po křídlech. Dvě minuty před přestávkou přešel přes Jouska pravý útočník, pronikl do šestnáctky, zde ho však stoper skluzem poslal na trávník. Nařízenou penaltu Alpa s přehledem proměnila a odcházela tak do kabin s těsným vedením 2:1.

Hosté potřebovali změnit svou hru, a tak do druhé půle vyběhli v ofenzivnějším složení - na křídla se ze zálohy vysunuli Radis a Czížek, na hrot šel Mech a zálohu vytvořila hvězdná trojice "Fotbalistů roku PKO" Ždimera, Voříšek a Méďa. Hra se okamžitě přestěhovala na polovinu Alpy, na šance teď jasně vedl Kruhák. Průběh zápasu lehce ovlivnil rozhodčí, který hostům upřel penaltu, nepochopen zůstal jím nařízený nepřímý kop za faul uvnitř šestnáctky. V té době nečekaně udeřila Alpa, když po jednom z protiútoků prostřelila Radka (3:1). Alpa najednou vycítila sílu v brejkových situacích. Zodpovědně odebírala balón do útoku natlačeným Kruhákům a ve čtyřech lidech se vrhala do rychlých protiútoků. I hosté se svou hrou konečně dočkali úspěchu, když Czížek z přímého kopu našel na malém vápně hlavu osamoceného Médi, jenž krásnou rybičkou snížil na 3:2. Průběh hry věštil drama jako v předchozím roce. Když se však s bolestivou grimasou postupně odbelhali ze hřiště Jelen, Joe a Jirka, zápletka vzala za své. Absence předvídavého Joea byla klíčem k nebezpečným výpadům Alpy. Přestože hosté neustále útočili, Alpa vyrážela na zteč se čtyřmi!!! hrotovými hráči a s podporou zálohy. Zlomový moment přišel se čtvrtým gólem Alpy - domácí záložník "našil" odražený míč krásnou křížnou ranou k tyči a oslavil svůj hattrick. Posledních 20 minut zápasu se odehrávalo opět v režii domácích, v nichž rozebrali obranu PKO přesností, rychlostí a útočnou silou, naštěstí pro hosty již bez gólového efektu.

Střelci: Méďa (nevlastní), Radek (nevlastní).

Sestava: Budka, Jousek, Méďa, Voříšek, Jelen, Ždimera, Bodie, Radis, Mech, Czížek, Joe, Jirka (host), Radek (host), Roman (host).


PKO : FC Alpa Cerhenice     4 : 4   (2 : 3)                    fotogalerie          (14. května 2005 Pňov-Předhrádí)        nahoru

Střety obou soupeřů nebývají na branky skoupé. Ani tento zápas nezůstal za očekáváním, navrch přinesl mnoho útočných šancí, hromadu obranných zákroků, skvělé výkony brankářů a hlavně potěšil diváky vysokým nasazením obou týmů a jejich hladem po vítězství po celých devadesát minut.

Na své si přišli především fanoušci útočné kopané. Již od prvních minut se hra přelévala od šestnáctky k šestnáctce, jedna šance střídala druhou, střed pole považovala obě mužstva jen za nutné padesátimetrové zlo mezi obranou a útokem. Brankový příděl otevřela Alpa, když v desáté minutě s pomocí tří notně ofsajdy zavánějících narážeček vyšachovala domácí obranu a dostala se až před opuštěnou klec. Druhý gól do sítě PKO přidala o pět minut později, kdy centr z levé strany proměnil nikým nepokrytý útočník povedenou hlavičkou. Také kruháčtí útočili, seč mohli, jejich produktivita byla ale oproti hostím trestuhodná. Ujala se až Přecedova šance z třicáté minuty, v níž tváří v tvář brankáři uklidil míč k levé tyči cerhenické svatyně (1:2). Alpa však odpověděla velmi rychle, přesnou trefou z hranice velkého vápna. Konečně se probudili i diváci a skandováním si vymodlili zdramatizování utkání. Kupodivu je vyslyšeli hráči Alpy - již několikrát se na branku hostí řítil Mech, Přeceda, Méďa nebo Czížek, aby dvě minuty před přestávkou posledně zmiňovanému ukopl obránce ve skluzu míč, ke smůle Alpy do vlastní sítě. První poločas tak končil pro hosty nadějnějším výsledkem 2:3.

Druhou půli lze výstižně shrnout do těchto bodů: "Kruhák buší na bránu Alpy jak hluchý na vrata", "Útok je útok, ale brejk je brejk", "Alpa neviděla Méďu v Soběšíně", "Kruhák uráží fotbalového pánaboha", "A je za to potrestán". Pochopeno budiž z dalšího textu. PKO zahrálo opět svůj klasický druhý poločas, tedy v 6-7 hráčích tlačilo soupeře před jeho bránou, zatímco obrana čelila čtyřem útočníkům čekajícím na středové čáře na brejk. A ty přicházely se železnou pravidelností, neboť jim rozdával přihrávky výborný střední záložník. Důležité srovnání stavu na 3:3 zařídil po hodině hry svou soběšínskou fintou Méďa, kdy nachytal příliš vysunutého brankáře obloučkem skoro z půlky hřiště. PKO dále mačkalo Alpu mohutnými závary, aby se přeci jen (dnes již podruhé) prosadil Přeceda - jeho pumelici brankář mimo tyče vytěsnit nedokázal (4:3). Kruháci i přes několik dobrých příležitostí nedokázali soupeři odskočit o dvě branky a stihl je zasloužený trest. Alpa hrozila brejky celý poločas, ale posledních dvacet minut zaváněl gólem každý její útok. Zásahy domácího gólmana, pády obránců do střel i dobře postavené tyče držely stav až do 90. minuty, kdy však nejlepší hráč hostí ranou z patnácti metrů zařídil remízu. Vyrovnané byly i přátelské penalty po utkání.

Střelci: Přeceda 2x (oba nevlastní), Méďa (nevlastní), alpský vlastní (asistoval Czížek).

Sestava: Jousek, Méďa, Voříšek, Jelen, Soused, Bodie, Radis, Mech, Upír, Přeceda, Czížek, brankář Jarda (host).


FC Soběšín : PKO     3 : 5   (1 : 1)                                fotogalerie          (23. července 2005 Soběšín)                nahoru

Letos ani jeden ze soupeřů svého protivníka viditelněji nepřehrál, malý rozdíl ve skóre zajistil hostům Méďa svým prvním hattrickem v barvách PKO. Domácí sestavu doplnil mladý Sixťák, neboť se soběšínští nesešli kompletní.

Soběšín přesto začal utkání mnohem lépe. Techničtí středopolaři rozdávali přesné přihrávky a dlouhé pasy do křídel, Kruháčtí jim v úvodu zápasu ulehčovali hru až nezvykle zmateným pohybem v záložní i útočné řadě. Domácím borcům bohužel zvlhl střelecký prach, jejich dvacetiminutová převaha vyústila jen v několik pokusů o průnik do vápna, čtyři rohy a dvě málo nebezpečné střely z hranice šestnáctky. A proto se říká: "Nedáš, dostaneš". Kruháku se po necelé půlhodině trápení poštěstilo jít do vedení z prvního útoku vůbec - Méďa si přehodil balón na levou nohu a z patnácti metrů namířil k zadní tyči soběšínské svatyně. Hosté se uklidnili, získali jistotu, vyrovnali hru a vypracovali si hned čtyři další dobré příležitosti, Méďa, Aleš, Czížek i Ždimera ale odmítli být slavnými. Jako blesk z čistého nebe udeřili domácí a velmi povedenou přízemní střelou z dvaceti metrů, na níž byl Baryk krátký, srovnali na 1:1. Hra se do přestávky odehrávala již jen ve středu pole, diváky místo taktického boje dokázalo zaujmout pouze vykázání podnapilých fanoušků z otevřených kabin a živá výměna názorů hráčů hostí s rozhodčím na téma "jak správně soudcovat".

Druhý poločas odstartoval rychlý gól Czížka, který po kolmém vysunutí obešel brankáře dlouhou kličkou (1:2). PKO konečně zapojilo do hry v první půli utopeného Přecedu, mělo lepší kontrolu míče a rychlými útočnými výpady drželo soupeře dál od své branky. Po hodině hry Méďa využil velké hrubky domácí obrany, vypíchl brankáři malou domů a zvýšil na 1:3. Domácí se rychle vrátili do zápasu proměněným trestným kopem z osmnácti metrů (2:3). Jednobrankový rozdíl hnal domácí do útoku, v sedmdesáté minutě se jim podařilo rozebrat kruháckou obranu stylem "jako hadr na holi" a na desítce opuštěný Sixťák pohodově vyrovnal (3:3). Hra měla spád, na obou stranách došlo k vyprášení brankářských rukavic. Vedení 3:4 pro PKO zařídil již třetím zásahem Méďa, který deset minut před koncem hrací doby využil přiklepnutí od tísněného Czížka. Soběšín opět zabral, kombinací pronikl obranou hostů a nabídl Sixťákovi dorážku do prázdné brány...jenže jeho střelu zastavil navracející se Jelen úmyslně rukou. Červená karta a pokutový kop. Domácí útočník ale střelou mimo tyče odmítl remízu, aby z následného protiútoku definitivně pojistil vítězství Kruháku celý zápas aktivní Aleš (3:5).

Střelci: Méďa (3x nevlastní), Aleš (nevlastní), Czížek (nevlastní).

Sestava: Jousek, Méďa, Voříšek, Jelen, Ždimera, Bodie, Mech, Czížek, Přeceda, Upír, Joe (zraněn-lavička), Aleš (host), brankář Baryk (host), Sixťák (půjčen soupeři).


 FC Alpa Cerhenice : PKO     3 : 3   (1 : 2)                     fotogalerie          (9. října 2005 Cerhenice)                nahoru

Již poněkolikáté tahala obě mužstva za stejně dlouhý konec provazu. Třetí remízové utkání ze šesti a souhrnné skóre 18:18 svědčí o vyrovnanosti obou rivalů. Vývoj zápasu se od předchozích lišil pouze pořadím branek, po utkání by však Kruhák i Alpa mohli svorně vstoupit k Jezuitům, neboť tradičně spálili vše, co se dalo.

Tentokrát nemělo ani jedno mužstvo problém poskládat kvalitní sestavu. Rychleji se dostali do tempa domácí a zatlačili hosty před velké vápno, Kruhák, zpočátku přesvědčený, že to s Alpou prostě nějak skoulí, ale úspěšně zahušťoval prostor. Po čtvrthodině nezáživné hry vzali otěže zápasu do rukou oba brankáři. Přízemní střelu Alpy hostující gólman sice kryl, ve snaze uklidit pod sebe odražený míč před dobíhajícími útočníky si ho nešťastně vhodil do brány (1:0). Brankář Alpy zřejmě nechtěl hrát druhé housle a na Méďovu střelu z dvaceti metrů pro jistotu nezareagoval vůbec (1:1). Obě mužstva pak konečně začala hrát fotbal, nutno říci že oboustranně pohledný. Do konce poločasu měli lehce navrch hosté, jejich převaha vyplývala z přesnější a rychlejší kombinace po zemi a ovládnutí středu pole. Ve třicáté minutě našlápl po levé straně mladý Sixťák, utekl dvěma obráncům a mazácky přehodil brankáře (1:2). Při tom však došlo k bolestivému kontaktu a kasař musel být střídán. Zbylý čas okupoval Kruhák polovinu Alpy, ta kontrovala rychlými úniky po stranách hřiště, do přestávky se ale nedokázalo ani jedno z mužstev prosadit.

A přišel klasický druhý poločas. Kruhák na Alpu tlačil v sedmi hráčích, Alpa úspěšně hrozila z přečíslení. Zatímco urputné zdolávání domácího valu neneslo kýžený efekt a hosté si lámali zuby na házenkářské obraně či na dobrém brankáři, cerheničtí si mezi třemi obránci útok doslova užívali. Sprint, ulička, pas, občas zaseknout, vypálit! Domácím se tak podařilo po deseti minutách srovnat stav - přihrávka do běhu mezi obránce a umístěná rána po zemi k tyči. Obdobným způsobem Alpa trefila další dvě tyče a břevno, bezpočet šancí ještě zkazila sama špatnou přihrávkou či neseřízenými mířidly. Na to se nemohl dívat domácí záložník, po vzoru Sixťáka na půlce nabral takovou rychlost, že utekl všem zadákům, a toho posledního spolu s brankářem z dvanácti metrů chladnokrevně obstřelil placírkou (3:2). PKO zkoušelo na Alpu vyzrát po zemi i vzduchem, napříč i podél, dostala-li se však do šance, vynikl brankář. Když pár minut před koncem rozhodčí přimhouřil oči nad faulem ve vápně, zdálo se, že Kruhák potřetí síť Alpy nerozvlní. Po bezpočetném závaru v šestnáctce ale Přeceda v poslední minutě zápasu vystřelil Kruháku zaslouženou remízu. Na pozápasové penalty byli úspěšnější hosté.

Střelci: Méďa (nevlastní), Sixťák (nevlastní), Přeceda (nevlastní).

Sestava: Drn, Jousek, Méďa, Voříšek, Ždimera, Bodie, Mech, Czížek, Přeceda, Upír, Jirka (host), Sixťák (host), Jiří (host), brankář Baryk (host).


NYK team : PKO     0 : 0                               fotogalerie          (14. května 2006 Jestřabí Lhota)                nahoru

Souboj nesehraného soupeře proti rivalovi po nočním tahu dopadl herně i výsledkově podle očekávání. Tým PKO mělo celý zápas pod kontrolou a svého nově budovaný mančaft od automobilky pustil snad ke dvěma kloudnějším střelám, divákům ukázal pouze rozostřenou mušku a důkladně propitý gólový potenciál. Expert Czížek se blýskl střeleckou statistikou vídanou jen v hokeji nebo basketbalu, nu ale co naplat. 

Střelci: ---

Sestava: Jousek, Méďa, Voříšek, Soused, Ždimera, Czížek, Upír, Jirka (host), Libor (host), B... z Alpy (host), Póša z Alpy (host), brankář z Alpy (host), Bodie (za soupeře).


FC Soběšín : PKO     5 : 2   (3 : 0)              fotogalerie          (19. srpna 2006 Soběšín)                nahoru

Návrat do kruhácké fotbalové Mekky byl zaslouženě potrestán. PKO se nedokázalo sejít v tradiční sestavě a na tvořivé posty povolalo pět záskoků. Než se hosté rozkoukali, prohrávali proti v deseti hrajícímu Soběšínu již 3:0. A to nebýt brankáře Pepy, radši dál nepřemýšlet. Zatímco domácí se od posledního měření sil neuvěřitelně sehráli, nacházeli se přihrávkami do běhu a sólovali již jen po levé straně, PKO líně obsazovalo hráče, přechod do útoku znamenal vydání se ze všech sil a pravidelně ztrácelo balón pět metrů před šestnáctkou.

Hned po přestávce svitla PKO naděje, když Czížek provedl lumpárnu - posadil na zadek tři obránce a snížil. Jenže domácí do druhé půlky nastoupili i s trenérem a tato motivace rozhodla zápas. Dalších 30 minut se totiž hrálo na jednu bránu PKO a na velké vápno Soběšína. Domácím zakončili do kasy ještě dvě povedené akce a debakl byl na spadnutí. Naštěstí na posledních 10 minut se PKO konečně jakž takž sehrálo, vzepjalo se a zatlačilo domácí na jejich polovinu. Odměnou byla pumelice hosta Petra, kterou zapsal druhý gól hostí.

Střelci: Czížek (nevlastní), Petr (nevlastní)

Sestava: Budka (lavička), Jousek, Voříšek, Jelen, Soused, Kocour, Radis, Czížek, Upír, Petr (host), David (host), Pepa (host do brány), Radek (host), Josef (host).