Pravidla

 Hrady a zámky České republiky

Zdravím Vás přátelé. Nadešel čas na pokračování dlouhodobé fotosoutěže na našem webu. Ta loňská z Vás dolovala znalosti z filmového světa, nová, jak lze vyčíst z názvu, prověří, jak jste na tom s poznáváním pamětihodností naší krásné vlasti.

Váš úkol

Každý týden na této stránce přibude jedna nová otázka, v níž budete mít za úkol podle třech fotografií a textových indicií rozpoznat tři hrady či zámky.

Trvání fotosoutěže

Soutěž začíná 25. kalendářním týdnem, plánovaný konec je na 51. týden.

Odpovědi

Vaše odpovědi mi klasicky posílejte na mail. Na odpověď dána lhůta 1 měsíc. Pozor - všechny otevřené otázky budou uzavřeny týden před úplným koncem fotosoutěže, tedy 10.XII. To znamená, že na odpovědi v listopadu a prosinci nebudete mít celý měsíc, ale jen 3, 2 a na poslední otázku jen 1 týden! Poté se body ve výsledkové listině upraví o body z vychytávek a tajných kol (oboje vysvětleno níže) a bude zadána poslední, rozhodující otázka.

O co se hraje

Vítěz soutěže obdrží sadu vlastnoručně podepsaných fotografií všech fotbalistů roku PKO a osobně předá cenu při vyhlášení fotbalistovi letošnímu. Pro druhého a třetího ještě něco vymyslím. Všichni tři navíc obdrží diplom za výtečné znalosti a výdrž v soutěži. V neposlední řadě vítěz vyhrává dobrý pocit, jak dobře zná naši vlast :)

Bodování

Každá správná odpověď bude ohodnocena jedním bodem. Protože ale nebudou leckdy jednoduché, podle mého uvážení ji ohodnotím dvěma body. Navíc podle mého rozmaru a potřeby zdramatizování soutěže vyhlásím TAJNÉ KOLO, jehož vyhodnocení se dozvíte až před zadáním rozhodující otázky.

Vychytávky

Aby byla zajištěna jakáž takáž férovost soutěže a nevyhrávali pouze internetoví maniaci spoléhající na vyhledávače, ale skuteční znalci dějin, implementuji do hry několik prvků:

- BONUS ... fotografická otázka, bez doprovodného textu

                 Hodnocení  - většinou za dva body

- PAST   ... záměrná mystifikace, kdy fotografie nesouhlasí s doprovodným textem

                 Hodnocení - určení jednoho informačního zdroje (fotky/textu) = ohlášené body

                                - výslovné odhalení pasti a správné určení jednoho zdroje = bodyx2

                                - odhalení pasti a správné určení jak textu, tak fotky = bodyx3

                Je doufám všem jasné, že veřejné přiznání k pasti mohu učinit až po uzavření

                otázky :) Kolo poté bude ve výsledkové listině přehodnoceno.

A jedeeeeem

Vzhůru do víru otázek, bude to celkem darda - cca 26 x 3 podotázky ... noooo máte se na co těšit :) Kdo z Vás se může chlubit tím, že pozná po fotce skoro 80 hradů a zámků? Nechť vyhraje. A jak už jsem psal, někdy to mohou být zajímavé řešitelské oříšky. A poznámka na konec ... OKRUH SOUTĚŽÍCÍCH NENÍ NIJAK OMEZEN.

 

Dobře se bavte a zlomte vaz

Jousek