Voříšek

Méďa  2  3  4  5  6  #7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  21  22  23  24  44  Jelen

OTÁZKY OBECNÉ

V jakém znamení jsi narozen, v jakém roce, Tvá výška a přibližná váha?

Narodil jsem se památného roku 1973 v první den znamení Skopce. Jsem rád, že se mi to povedlo, protože den předtím to ještě bylo Dokopce. Jo, skopec - tohle rohatý znamení se mi moc líbí. Dorostl jsem do výše 177 cm, ale po ránu někdy mívám trochu míň. Váhu držím kolem pětašedesáti kill a ne a nemůžu ji překročit.

Kam nejdále od svého domova jsi se v životě podíval a kam bys jednou chtěl?

Nejdál od domova jsem byl v Oděse na Ukrajině, u Černého moře. Rád bych se tam podíval znovu, bylo tam moc krásně. Za návštěvu by mi stály i třeba Řecko nebo Skandinávie, nicméně stejnětak i Český Krumlov nebo Rožnov pod Radhoštěm. Dávám totiž přednost cestování po naší krásné vlasti, kterou rád poznávám.

Co si počneš, až Ti bude na knížce zbývat poslední milion korun?

Poslední milion? Šmarjá, nestrašte mě ! Tolik snad zase nezchudnu !

Tvé životní moudro, krédo nebo předsevzetí?

"Nikdy se nevzdávej", "Co děláš, dělej pořádně, nebo jdi od toho" a asi dvaašedesát dalších moudrých hesel, ale nijak moc se mi nedaří se podle nich řídit.

OTÁZKY SPORTOVNÍ

Co by jsi chtěl někdy dokázat či vyhrát a v jakém sportovním odvětví?

Rád bych byl aspoň průměrný plavec a chtěl bych dávat víc gólů za P.K.O., nebo nám aspoň nekazit hru. Jo, taky bych rád vynikal v nějakém bojovém umění, což je jeden z mých snů. Sluší se přiznat, že pro vytoužené sportovní úspěchy vůbec nic nedělám.

Kolik je Tvůj rekord ve vypití půllitru piva na ex?

Pivo na ex nepiju. Jednak mi to nejde a jednak mě to nebaví. Pivo je Boží dar (to jsem řekl já, antikrist?!) a hledím si ho vychutnávat a užít, než to do sebe klopit jak popelnici do kukavozu.

Tvůj oblíbený český prvoligový fotbalový tým, tým z jiné země, cizí národní mančaft, fotbalista, fotbalista z PKO?

Můj oblíbený fotbalový tým 1. ligy je už léta Slavia Praha; mančafty z jiné země neřeším; Ivo Knoflíček. Prý je to vzájemné, ale už jsme se spolu dlouho neviděli.....; nepreferuju naše fotbalisty, oblíbené mám spíše fanynky P.K.O. .......

Tvůj nejkurióznější sportovní úraz?

Možná ho mám teprve před sebou, čehož se velice děsím.

OTÁZKY KULTURNÍ

Nejotřesnější hudba nebo písnička a co naopak můžeš poslouchat pořád?

Hezkou písničku si najdu snad v každém hudebním stylu. Obecně nemám rád techno, rap, jazz, ostudné předělávky starších písní na současné České pop scéně a věci z muzikálů. Velice těžko snáším trapasy typu MaximTurbulenc, Buty, Kabát, Damiens, Torr, Kyvadlo, Těžkej pokondr, L. Bílá, Argema a takové ty "sladké" chlapecké kapely typu Lunetik. No, pořád poslouchám hlavně METAL, dál věci z folku, rocku a popu, ezoteriku či keltskou muziku, vážnou hudbu, klavírní koncerty a ještě další věci, které asi neumím žánrově začlenit.

Oblíbený divadelní mord (či sebevražda)?

Toho dne byl otec velice neklidný....... No jo, to je ale mord filmovej, co? A já ani nemám mordy v oblibě a do divadel nechodím. Pohrávám si ale s představou do divadla jít a zaškrtit uvaděčku. To by odpověď na tuhle otázku možná vyřešilo.....

Jaké sis vzal ponaučení z filmu „Na samotě u lesa“?

.......ta zmije ten smrad cejtí a toho vona se bojí! Pročež ať žije česnek, luštěniny, kvasnice a olomoucký tvarůžky....... A až bude hodně vody, tak Vám pustím kolo a dopovím ten příběh, Kanálie!

Čím by jsi byl raději: Rumcajsem, Mankou, Rákosníčkem, Vochomůrkou, Hery Šoumenem, Hurvínkem, Jůem, Pikačuem, Tynkyvinkim nebo panem Tau? A proč?

Vizáží se hodím nejspíš na RUMcajse (nebo BECHEROVcajse?), Manku mám taky pěknou. Ale čím dál častěji si v těchto dobách (třeba při čtení jistých otázek....) ťukám na hlavu, čili asi spíš ten pan Tau. Jen kdyby mi to bylo platné a plnilo se mi to přání - vo tom to je.

OTÁZKY NA TĚLO

Oblíbené pití nad 25%. Kterým směrem se ti v opilosti točí hlava: doprava nebo doleva?

Mé dosud nejoblíbenější tvrdé pití je LIMET, abyste věděli, co mi koupit. Ale eště jsem se po něm neožral. Nicméně mám pocit, že opilému se mi hlava netočí, nýbrž kývá a hrozí upadnutím.

Oblíbené míry?

Tedy.....co se pivních půllitrů a ženských postav týče, mám v oblibě míráky až nadmíráky. Pivo nesmí bejt jen hromada pěny hluboko pod čarou a ženskou musí bejt za co chytit.

Od kolika let sleduješ filmy s hvězdičkou?

Jako skoro nejstarší člen party filmy s hvězdičkou ještě pamatuju, ale od kolika let je sleduju, to fakt nevím. Dnes radši civím jen na ty hvězdičky.

Odhadni současný počet Tvých ratolestí (přes deset klidně zaokrouhluj).

Myslím, že po světě ještě neběhá nic, koho bych zplodil. A mé osvojené děti již vyrostly a mají své rodiny. Ale před třemi lety jsem adoptoval sedmnáctiletou blondýnku a tu mám dosud v péči a vychovávám ji......

OTÁZKY MIMO MÍSU

Jaký je Tvůj vztah k Mexiku?

Mexiko je celkem v pohodě. Indiáni, Přecedova restaurace, Pancho Villa, znám odtamtud i pár dobrejch kapel a určitě je tam hezky. Ale bydlet bych tam nechtěl.

Tvá nejoblíbenější a nejčastější činnost na 16. září?

Bohužel se mi nedaří skloubit činnost nejoblíbenější s nejčastější. Na 16. září mám nejradši sobotu, akci s holkou a s partou, nebo nějakou oslavu s příbuznými.

Máš rád zviřátka? Kterému jsi povahově nejvíce podobný?

Zvířátka mám moc rád. V mé povaze lze rozpoznat třeba lenochoda, opici, prasátko, psa a doufám, že i něco z toho berana. No, dát to všechno dohromady, to by byl oblud - vetřelec by bledl závistí.

Víš vůbec, proč se jmenujeme Přátelé kruhového objezdu?

Vlastně vůbec netuším a docela by mě to zajímalo. Ale pokud mám mluvit vážně: u vzniku našeho názvu (tj. u Iváně a v Rokytnici) jsem byl, a tak jsem snad v obraze. Nejdůležitější je tam to slovo "PŘÁTELÉ".

Nahoru